Baner04

Sonda

  Nie, jeżeli wójt jest dobry nie ma takiego powodu
  Tak, nikt nie powinien za długo sprawować takiego urzędu
  Nie mam zdania
 

Sprawdź wyniki sondy

Partnerzy

Społeczny Instytut Ekologiczny

Stowarzyszenie Wspierania Aktywności Społecznej STELLA

Fundacja 'Regionalis'

Polecamy

Fundacja Agrinatura

Sieć Ekoturystyczna między Bugiem a Narwią

Stowarzyszenie 'Dla Dawnych Odmian i Ras'

Czasopismo Biokurier

Wiadomości Chęcińskie o aktywnych kobietach


autor: admin

2013-03-06 W Chęcinach rozmawiano o aktywnych kobietach

28 lutego w Centrum Informacji Turystycznej i Historycznej „Niemczówka” w Chęcinach odbyła się konferencja „Rola kobiet w lokalnych społecznościach” inaugurująca projekt „Sieć wsparcia partycypacji kobiet na obszarach wiejskich”’. Projekt realizowany jest przez Fundację „Regionalis”.

W piątkowe przedpołudnie sala w „Niemczówce” wypełniła się aktywnymi paniami, które przybyły do Chęcin, aby podzielić się swoim doświadczeniem oraz wspólnie przedyskutować problemy współczesnych kobiet.


Spotkanie otworzyła koordynator projektu, Joanna Klich, która wszystkich serdecznie powitała i omówiła założenia projektu. W spotkaniu wziął również udział Burmistrz Gminy i Miasta Chęciny, Robert Jaworski. – Jest mi niezwykle miło, że tak aktywne panie z terenu województwa świętokrzyskiego przybyły właśnie do Chęcin, aby podzielić się swoim doświadczeniem i rozmawiać o udziale kobiet w lokalnych społecznościach. Nasza gmina z pewnością wyróżnia się zaangażowanymi w sprawy lokalne kobietami, bowiem mamy „najpiękniejszą Radę Miejską w Polsce”, w której jest aż 9 pań – powiedział Burmistrz. Gospodarz gminy zaprosił również uczestniczki spotkania do zwiedzenia gminy tak, aby mogły bliżej poznać Ziemię Chęcińską. Podczas spotkania rozmawiano o psychologicznych i kulturowych aspektach pełnienia roli kobiety, o udziale kobiet w życiu politycznym, społecznym i rodzinnym, a także o roli racjonalnego i zdrowego odżywiania się. O gminie Morawica oraz o udziale kobiet w jej rozwoju mówił wójt, Marian Buras.

Konferencji towarzyszyła wystawa fotografii Joanny Klich oraz grafiki Eweliny Kożuchowskiej. Panie mogły również skosztować potraw regionalnych przygotowanych przez Zespół Folklorystyczny „Lipowiczanie”.

Renata Janusz
GMINNY PORTAL INTERNETOWY checiny.pl


Wyszukaj

Bądź na bieżąco

Artykuły - kanał RSS

Newsletter

Wypisz z newslettera

Kalendarz wydarzeń

Kliknij na wyróżnioną datę, aby zobaczyć szczegóły!