Baner06

Sonda

  Nie, jeżeli wójt jest dobry nie ma takiego powodu
  Tak, nikt nie powinien za długo sprawować takiego urzędu
  Nie mam zdania
 

Sprawdź wyniki sondy

Partnerzy

Społeczny Instytut Ekologiczny

Stowarzyszenie Wspierania Aktywności Społecznej STELLA

Fundacja 'Regionalis'

Polecamy

Fundacja Agrinatura

Sieć Ekoturystyczna między Bugiem a Narwią

Stowarzyszenie 'Dla Dawnych Odmian i Ras'

Czasopismo Biokurier

Towarzystwo Aktywnych Kobiet z gminy Zagnańsk


autor: admin

W 2010 roku z inicjatywy GOPS w Zagnańsku zrealizowany został projekt "Zagnańskie warsztaty - radosna jesień". W ramach programu odbyły się warsztaty kulinarne, rękodzieła artystycznego i "Jak działać aktywnie". Projekt okazał się dużym sukcesem. Wynikiem tego była inicjatywa powołania w 2011 roku Towarzystwa Aktywnych Kobiet z gminy Zagnańsk "TAK".

Ideą „TAK” jest aktywizacja społeczna kobiet, integracja mieszkańców poprzez organizowanie i prowadzenie działalności kulturalnej, rekreacyjnej, edukacyjnej, społecznej i charytatywnej. Ponadto Towarzystwo zakłada współdziałanie z instytucjami państwowymi, samorządowymi, prywatnymi, pozarządowymi i mediami; propagowanie zdrowego stylu życia, przeciwdziałanie przemocy, działanie na rzecz przestrzegania praw kobiet, budowanie nowoczesnej świadomości kobiet, współpraca z młodzieżą i dziećmi, odkrywanie swojej wartości i czerpanie radości z życia; promowanie gminy poza jej granicami.

Od ponad trzech lat Towarzystwo prężnie działa na terenie Zagnańska i nie tylko. W marcu 2011 roku TAK zorganizowało wystawę i kiermasz rękodzieła artystycznego w Domu Kultury „Zameczek” w Kielcach. W czerwcu 2011 roku zdobyło nagrodę publiczności w Tokarni za najładniejsze stoisko. Uczestniczyło w festynach gminnych - m.in. Niezapominajka, Dni Zagnańska, Urodziny Dębu Bartek, Festyn Zdrowotny, Parafialny, Dzień Strażaka. Organizowało spotkania dla dzieci i młodzieży w szkołach na terenie gminy pt. "Stop agresji", z przedszkolakami cykliczne spotkania przedświąteczne, gdzie wspólnie wykonywało prace plastyczne oraz przedstawiało zwyczaje ludowe. "TAK" stale utrzymuje kontakt z kobietami reprezentującymi różne dziedziny życia, organizując spotkania pt. "Kobieta z pasją".
Życie z pasją owocuje naszym udziałem w Amatorskim Gminnym „SZO”, współpracą z Gminną Biblioteką Publiczną oraz Klubem Kobiet Aktywnych w Kielcach.

Towarzystwo Aktywnych Kobiet zachęca do aktywnego spędzania czasu, odkrywania i pielęgnowania swoich talentów, dzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniem.
W październiku br. odbędą się lekcje z gimnazjalistami w Szkole PiG w Tumlinie z rękodzieła artystycznego - nauka szydełkowania.


  • Img_0062

  • Img_0320

  • Img_0162

  • Img_0115

  • Img_0065

  • Img_0047

  • Img_0045

  • Dsc_0182

  • Dsc_0181

Wyszukaj

Bądź na bieżąco

Artykuły - kanał RSS

Newsletter

Wypisz z newslettera

Kalendarz wydarzeń

Kliknij na wyróżnioną datę, aby zobaczyć szczegóły!