Baner02

Sonda

  Nie, jeżeli wójt jest dobry nie ma takiego powodu
  Tak, nikt nie powinien za długo sprawować takiego urzędu
  Nie mam zdania
 

Sprawdź wyniki sondy

Partnerzy

Społeczny Instytut Ekologiczny

Stowarzyszenie Wspierania Aktywności Społecznej STELLA

Fundacja 'Regionalis'

Polecamy

Fundacja Agrinatura

Sieć Ekoturystyczna między Bugiem a Narwią

Stowarzyszenie 'Dla Dawnych Odmian i Ras'

Czasopismo Biokurier

Spotkanie przygotowawcze do jarmarku


autor: kp

10 lipca w miejscowości Ostrów Mazowiecka miało miejsce intensywne spotkanie robocze, przygotowujące uczestniczki projektu do jarmarku gminnego, który odbędzie się w Wąsewie 15 sierpnia. 

Na początku spotkania ekspert projektu – Sonia Priwieziencew wraz z Hanną Kańkowską, przedstawiły wyniki konsultacji społecznych, które dotyczyły ,,Zdrowego Żywienia w Szkołach”. Wszystkich zaangażowanych w kolportaż ankiet zaskoczył pozytywny odbiór akcji oraz gotowość mieszkańców do zwiększenia sumy wydatków na zdrową i ekologiczną żywność dla ich dzieci. Więcej informacji w tym temacie można znaleźć na stronach internetowych gmin, w których przeprowadzano konsultacje oraz na stronie projektu: www.aktywnelokalnie.pl

Następnie ustalono rozkład i dekoracje stoisk podczas jarmarku. Uzgodniono wzory materiałów promocyjnych, informujących gości imprezy o projekcie oraz organizacjach biorących w nim udział. Natasza Grądzka podjęła się realizacji plakatu informującego o wydarzeniu.

Ponadto udało się wybrać temat konkursu, w którym będą uczestniczyły osoby odwiedzające jarmark. Konkurs będzie dotyczył tematów związanych ze zdrowym żywieniem, rolnictwem ekologicznym, ekologią oraz demokracją i partycypacją. Uczestniczki projektu zobowiązały się przygotować po 3 pytania z każdego tematu. Oddzielnie dla grupy do 16 roku życia oraz powyżej. Nie zapomniano także o regulaminie konkursu. Jego przygotowaniem zajęła się animatorka spotkania – Klaudia Wojciechowicz.
Pozostając w temacie zdrowego żywienia, ustalono że cały poczęstunek przewidziany dla gości jarmarku, będzie składał się ze świeżych i ekologicznych produktów. Aby udowodnić wszystkim, że ZDROWE - NIE ZNACZY NUDNE !

Składamy także gorące podziękowania wszystkim paniom ze Stowarzyszenia ,,Razem Więcej” za ciepłe i serdeczne przyjęcie oraz przepyszne ciasta, którymi uraczyły nas podczas spotkania.


  • Noname(1)

  • Noname(2)

  • Noname(3)

  • Unnamed

Wyszukaj

Bądź na bieżąco

Artykuły - kanał RSS

Newsletter

Wypisz z newslettera

Kalendarz wydarzeń

Kliknij na wyróżnioną datę, aby zobaczyć szczegóły!