Baner04

Sonda

  Nie, jeżeli wójt jest dobry nie ma takiego powodu
  Tak, nikt nie powinien za długo sprawować takiego urzędu
  Nie mam zdania
 

Sprawdź wyniki sondy

Partnerzy

Społeczny Instytut Ekologiczny

Stowarzyszenie Wspierania Aktywności Społecznej STELLA

Fundacja 'Regionalis'

Polecamy

Fundacja Agrinatura

Sieć Ekoturystyczna między Bugiem a Narwią

Stowarzyszenie 'Dla Dawnych Odmian i Ras'

Czasopismo Biokurier

Sopocka Inicjatywa Rozwojowa


autor: admin

W ostatnich latach, zarówno mieszkańcy dużych miast jaki małych miasteczek i wsi, coraz częściej i w coraz większym zakresie pragną mieć wpływ na podejmowane w ich regionie decyzje oraz lokalną politykę. Dobrym przykładem partycypacji obywatelskiej w działaniu jest Sopocka Inicjatywa Rozwojowa. To grupa kilkunastu mieszkańców Sopotu, która działa na rzecz tego, by mieszkańcy mogli współdecydować o sprawach miasta oraz by realizować różnego rodzaju ekologiczne projekty, czyli, ogólnie rzecz ujmując, na rzecz zrównoważonego rozwoju. Sopocka Inicjatywa powstała w listopadzie 2008 roku, podczas kolacji, a jej inicjatorami są Marcin Gerwin i Maja Grabkowska.

Budżet obywatelski, inicjatywa uchwałodawcza mieszkańców czy konsultacje społeczne to niektóre z projektów inicjowanych i realizowanych przez Inicjatywę.

Działania Sopockiej Inicjatywy Obywatelskiej pokazują ,że mieszkańcy mogą się częściej wypowiadać w sprawach miasta, że kontrowersyjne kwestie mogą być rozstrzygane w sposób otwarty a ustalanie wydatków z budżetu miasta może odbywać się przy bezpośrednim udziale mieszkańców.

Wszystkim aktywnym lokalnie Paniom (i nie tylko) polecamy stronę Sopockiej Inicjatywy Rozwojowej http://www.sopockainicjatywa.org/ gdzie można znaleźć wiele ciekawych materiałów, artykułów i relacji z przeprowadzonych działań.

To prawdziwa kopalnia inspiracji!


Wyszukaj

Bądź na bieżąco

Artykuły - kanał RSS

Newsletter

Wypisz z newslettera

Kalendarz wydarzeń

Kliknij na wyróżnioną datę, aby zobaczyć szczegóły!