Baner05

Sonda

  Nie, jeżeli wójt jest dobry nie ma takiego powodu
  Tak, nikt nie powinien za długo sprawować takiego urzędu
  Nie mam zdania
 

Sprawdź wyniki sondy

Partnerzy

Społeczny Instytut Ekologiczny

Stowarzyszenie Wspierania Aktywności Społecznej STELLA

Fundacja 'Regionalis'

Polecamy

Fundacja Agrinatura

Sieć Ekoturystyczna między Bugiem a Narwią

Stowarzyszenie 'Dla Dawnych Odmian i Ras'

Czasopismo Biokurier

Śmieci z niego nie będzie – e-book o mądrym recyklingu i prostym sortowaniu zawita do polskich domów


autor: admin

Śmieci z niego nie będzie – żartują autorzy i pomysłodawcy ekologicznego e-booka „Jak sortować, żeby nie zwariować” i życzą sobie, żeby trafił do rąk jak największej liczby odbiorców. Eksperci partnerskich zespołów: magazynu Cztery Kąty i czterykaty.pl, STENA EkoStacji oraz IKEA, w prosty i ciekawy sposób odpowiadają na pytania i rozjaśniają wątpliwości, które w pół roku od wprowadzenia nowej ustawy śmieciowej, wciąż utrudniają Polakom skuteczne segregowanie odpadów. Dość marudzenia! – nadchodzi zmiana – wraz z e-bookiem do pobrania na stronie www.czterykaty.pl/ebookorecyklingu

Jak Sortowac Zeby Nie Zwariowac

Eko e-book
Jak sortować, żeby nie zwariować? – to tytuł e-booka, który powstał dzięki współpracy zespołów magazynu Cztery Kąty i czterykaty.pl, STENA EkoStacji oraz IKEA. Na 44 stronach umieszczono inspirujące ciekawostki, zagadki, ilustracje, fragmenty ustaw oraz wyniki badań. Każdy z partnerów wnosi do akcji wiedzę ze swojego wyspecjalizowanego zakresu i co najważniejsze: treści publikacji znacząco korespondują z rosnącą potrzebą społeczną oraz mnożącymi się wątpliwościami: Jak segregować? Jak zorganizować przestrzeń kuchni, żeby sortowanie stało się łatwiejsze? oraz: Czy recykling naprawdę jest taki ważny? Odpowiedzi udziela m.in. Paweł Herman, ekspert STENA EkoStacji, pierwszej w Warszawie stacji recyklingu dla mieszkańców.

Przyjazny środowisku e-book ma szansę stać się remedium na niewiedzę – jego forma ułatwia szybkie dotarcie do informacji na temat ustawy śmieciowej oraz sposobów segregacji odpadów. Recyklingowy słowniczek oraz podział odpadów na kategorie pomogą rozwiać wątpliwości nazewnictwa i klasyfikacji, lista 5 najczęstszych wymówek zmobilizuje do walki z wewnętrznym leniem, a pomysły na to, jak twórczo wykorzystać plastikową butelkę, przydadzą się podczas zabaw z dziećmi i… znajomymi – wylicza Paweł Herman, ekspert Stena Recycling.

Odpady-zagadki
Kto przez niewiedzę segreguje źle, w efekcie nie segreguje wcale. Klasyfikacja niektórych odpadów stanowi zagadkę: gdzie wyrzucić tłusty papierek po maśle albo butelkę po oleju? Lepiej dzielić odpady na suche i mokre, a może najważniejsze jest tworzywo? Ze względów bezpieczeństwa rozbite na szczęście kieliszki i filiżanki umieszczamy w kontenerze komunalnym, nie zaś w tym przeznaczonym na szkło. Pamiętamy też o oszczędności surowców naturalnych – butelki i słoiki nie wymagają mycia (hura!). Warto wiedzieć więcej, żeby nie dokładać sobie pracy i nie tracić czasu – kto pyta e-booka, na pewno nie pobłądzi w stercie nieposortowanych informacji.

Śmieciowa strona mocy
Przeglądając strony twórców e-booka oraz motta, które przyświecają ich działaniu, można zaobserwować liczne podobieństwa między partnerami. Za klucz do tego, co ich połączyło, można uznać zdanie zaczerpnięte z działań IKEA: Sukces metody drobnych kroków tkwi w tym, że razem robią wielką różnicę. To jeden z powodów, dla których pracownicy STENA EkoStacji - pierwszej i jedynej w Warszawie stacji recyklingu dla mieszkańców oraz IKEA, są organizatorami społecznych inicjatyw i akcji ekologicznych. Do showroomu, na ul. Chełmżyńską 180 w Warszawie, zapraszają zarówno ekologicznych weteranów, jak i segregujących debiutantów, którzy mogą zobaczyć, jak w duchu „zrób to sam”, wykorzystywać odpady, by otrzymały drugie życie.

Nikogo nie trzeba przekonywać, że rozsądne gospodarowanie odpadami jest trendy i że warto dopisać je do listy: must do! Prezentowany e-book idealnie wpisuje się w kategorię: must have! Możesz go mieć za darmo – do pobrania na specjalnej stronie www.czterykaty.pl/ebookorecyklingu

Dodatkowe informacje
Ewelina Ciuchta, e.ciuchta@konkretpr.pl, 508 338 267


Wyszukaj

Bądź na bieżąco

Artykuły - kanał RSS

Newsletter

Wypisz z newslettera

Kalendarz wydarzeń

Kliknij na wyróżnioną datę, aby zobaczyć szczegóły!