Baner02

Sonda

  Nie, jeżeli wójt jest dobry nie ma takiego powodu
  Tak, nikt nie powinien za długo sprawować takiego urzędu
  Nie mam zdania
 

Sprawdź wyniki sondy

Partnerzy

Społeczny Instytut Ekologiczny

Stowarzyszenie Wspierania Aktywności Społecznej STELLA

Fundacja 'Regionalis'

Polecamy

Fundacja Agrinatura

Sieć Ekoturystyczna między Bugiem a Narwią

Stowarzyszenie 'Dla Dawnych Odmian i Ras'

Czasopismo Biokurier

Relacja z II Zjazdu Sieciowego w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą


autor: admin

W dniach 21-23 lutego miało miejsce kolejne babskie święto. W tym czasie odbył się II zjazd sieciowy projektu ,,Sieć wsparcia partycypacji kobiet na terenach wiejskich”.
W Kazimierzu Dolnym nad Wisłą spotkały się panie z trzech powiatów: chełmskiego, kieleckiego oraz ostrowskiego. Nad ich rozwojem oraz poszerzaniem nabytej wiedzy, czuwała trenerka – Anna Cieśluk, wraz ze wsparciem eksperta projektu – Sonii Priwieziencew oraz animatorów grup lokalnych.

Zajęcia integracyjno-poznawcze rozpoczęły się już pierwszego dnia, tuż po obiedzie. Każda organizacja biorąca udział w projekcie: ( Fundacja Regionalis, Społeczny Instytut Ekologiczny oraz SWAS Stella) zaprezentowała pokrótce swoje grupy. Przyjemnie było obserwować przemiany, jakie zaszły w uczestniczkach od poprzedniego zjazdu sieciowego, który odbył się w Bielinach (woj. świętokrzyskie) w lipcu 2013 roku.

Drugiego dnia, by rozruszać zastane kości oraz wskrzesić drzemiące w paniach potencjały, zorganizowano wycieczkę z przewodnikiem po zabytkach Kazimierza. Dzięki słonecznej, niemalże wiosennej pogodzie, miasto zaprezentowało się w najpiękniejszych barwach. Na pamiątkę, niemal każda z pań, zakupiła jakiś drobiazg, który będzie im przypominać wspólny wyjazd integracyjny.

Trenerka – Ania Cieśluk, od samego początku wprowadziła przyjazną i serdeczną atmosferę na warsztatach. Sprzyjała ona wzajemnej integracji, komunikacji i współpracy w ramach sieci. Te wartości przydały się w proponowanych przez nią ćwiczeniach. Dzięki temu, na sali było dużo śmiechu i śpiewu, kiedy uczestniczki wymyślały zabawne piosenki na temat emocji i doświadczeń, jakie towarzyszyły im przez ostatnie kilkanaście miesięcy pobytu w projekcie. Nie zabrakło także zadumy i refleksji, kiedy poruszane przez Anię tematy, okazały się być bliskie sercom pań lub otwierały je na nowe drogi poznania siebie oraz innych ludzi. Tak było np. w przypadku metody Disneya, gdzie uczestniczki wcielały w różne role: WIZJONERA, REALISTY I KRYTYKA, a także uczyły się wyznaczać swój cel na przyszłość z możliwością jego realizacji.
Miłą niespodzianką była rozmowa poprzez internetowe łącze z psycholożką kliniczną i międzykulturową – Anną Owczarską - Osińską. Pani Anna podzieliła się z uczestniczkami swoją wiedzą z zakresu pozytywnej motywacji, komunikacji oraz umiejętności słuchania swoich potrzeb. Wsparła panie dobrym słowem, życząc im wielu sukcesów na drodze do samorozwoju, jak też rozwoju swoich organizacji.

Z tego trzydniowego zjazdu, niewątpliwie zapamiętamy wiele mądrych i cennych rzeczy. Chyba najlepiej podsumowuje to zasłyszana na koniec bajka o ,,ciepłym i puchatym”, które musimy pielęgnować w sobie pomimo przeszkód i problemów, jakie napotykamy w życiu. W myśl morału: po co oddawać złej czarownicy naszą moc i wiedzę, kiedy największą radość i zadowolenie sprawia nam (kobietom) dzielenie się tym wszystkim z innymi ludźmi.

Zatem, drogie panie, do następnego spotkania…
i NIECH MOC BĘDZIE Z WAMI-KOBIETAMI!


  • Foto%20nr%201

  • Foto%20nr%207

  • Foto%20nr%206

  • Foto%20nr%205

  • Foto%20nr%204

  • Foto%20nr%203

  • Foto%20nr%202

Wyszukaj

Bądź na bieżąco

Artykuły - kanał RSS

Newsletter

Wypisz z newslettera

Kalendarz wydarzeń

Kliknij na wyróżnioną datę, aby zobaczyć szczegóły!