Baner06

Sonda

  Nie, jeżeli wójt jest dobry nie ma takiego powodu
  Tak, nikt nie powinien za długo sprawować takiego urzędu
  Nie mam zdania
 

Sprawdź wyniki sondy

Partnerzy

Społeczny Instytut Ekologiczny

Stowarzyszenie Wspierania Aktywności Społecznej STELLA

Fundacja 'Regionalis'

Polecamy

Fundacja Agrinatura

Sieć Ekoturystyczna między Bugiem a Narwią

Stowarzyszenie 'Dla Dawnych Odmian i Ras'

Czasopismo Biokurier

Relacja z dnia kobiet w Bielinach


autor: admin

ŚWIĘTO KOBIET I MĘŻCZYZN W BIELINACH

Kobiety, kobiety pisano o nich śpiewano wiele, pozostają wielką tajemnica zwłaszcza dla mężczyzn. Warto je wspierać rozumieć i kochać, bo świat bez ich ciepła byłby szary. Otóż gmina Bieliny docenia swoje panie, wójt Sławomir Kopacz podkreślam istotną role kobiet w samorządzie, jak również w lokalnych organizacjach. Na zorganizowanym spotkaniu w dniu 10 marca w Centrum Kultury i Tradycji Gór Świętokrzyskich w Bielinach świętowaliśmy zarówno Dzień Kobiet i Mężczyzn. Przybyli tłumnie mieszkańcy gminy, by wysłuchać opowieści swoich krajanek Ani Kałuży i Asi Iwan. O dobry nastrój zadbał kabaret z Gimnazjum, który przedstawił satyryczne scenki z życia kobiecego i męskiego. Tegoroczni goście to wyjątkowe kobiety, młode zdolne pełne wiary i nadziei dla nich nie możliwe nie istnieje.
Ania to projektantka mody, dziennikarka, zetknęła się z wielkim światem mody w Paryżu, Łodzi, Warszawie. Podzieliła się z nami swoimi doświadczeniami oraz projektami ubiorów. Zajmuje się również stylizacją wiec nie zabrakło trendów wiosennych dopasowanych do różnych rodzajów sylwetki. Kolory, wzory, wariacje z dodatkami, każdy może wybierać przebierać w bogatej ofercie sklepów. Warto zwracać uwagę na to, w czym dobrze się czujemy, by wyglądać naturalnie, w zgodzie ze sobą. Moda przemija, styl pozostaje mawiała Coco Channel.
Ze świata mody szybko przenieśliśmy się w daleki podróż e i magiczne opowieści Asi Iwan. Studentka z Nowej Huty uwielbia zwiedzać świat poznawać nowych ludzi i cieszyć się życiem. Przez rok studiowała w Sewilli teraz w Krakowie na UJ. Opowieści dziewczyn zapewne zainspirowały publiczność do podejmowania wyzwań, spełniania marzeń, bo przecież niemożliwe nie istnieje. Ograniczenia zwykle mamy tylko w głowie, to sprawia, że stoimy w miejscu. Zorganizowano także konkurs na najcięższą torebkę, która ważyła aż 2 kilogramy. Zawartość to nie żadna tajemnica, zmieszczą się w niej rozmaite przedmioty codziennego użytku. Przybyli panowie odśpiewali, 100 lat’’ zaś pani Małgorzata Kowalska z Zespołu „Echo Łysicy" złożyła życzenia dla mężczyzn. To już Druga tego typu impreza w Bielinach, nabiera większych rozmiarów, przybywa widowni, jest milo i smacznie. Spotkanie tak fascynujących osób, wyzwala energie motywuje do działania.
To także piękny przykład dbałości o swoich mieszkańców ludzi, którzy urodzili się na ziemi świętokrzyskiej a później wyjechali, po latach jedni wracają a inni przepadają w świecie. Gminy powinny promować takie postawy, osób twórczych wybitnych, aby były dumą danego regionu. To był wyjątkowy dzień, czekamy na kolejne doznania, nie tylko z okazji Dnia Kobiet i Mężczyzn.

J.Klich


  • Img_6297

  • Img_6266

  • Img_6267

  • Img_6273

  • Img_6292

  • Img_6306

  • Img_6335

Wyszukaj

Bądź na bieżąco

Artykuły - kanał RSS

Newsletter

Wypisz z newslettera

Kalendarz wydarzeń

Kliknij na wyróżnioną datę, aby zobaczyć szczegóły!