Baner04

Sonda

  Nie, jeżeli wójt jest dobry nie ma takiego powodu
  Tak, nikt nie powinien za długo sprawować takiego urzędu
  Nie mam zdania
 

Sprawdź wyniki sondy

Partnerzy

Społeczny Instytut Ekologiczny

Stowarzyszenie Wspierania Aktywności Społecznej STELLA

Fundacja 'Regionalis'

Polecamy

Fundacja Agrinatura

Sieć Ekoturystyczna między Bugiem a Narwią

Stowarzyszenie 'Dla Dawnych Odmian i Ras'

Czasopismo Biokurier

„Pierwszy Jarmark Aktywności Kobiet”


autor: kp

„W KAŻDEJ KOBIECIE DRZEMIE POTĘŻNA SIŁA I MĄDROŚĆ”

Liczne konkursy, atrakcyjne nagrody oraz bogaty program imprezy dla mieszkańców gmin z powiatu chełmskiego przygotowali organizatorzy „Jarmarku” Wójt Gminy Żmudź oraz Stowarzyszenie Wspierania Aktywności Społecznej „Stella”. Jarmark odbył się 27 lipca na boisku przy Szkole Podstawowej w Żmudzi. Piękna pogoda i bogaty w konkursy program spotkania sprawiły, że zgromadziło się liczne grono uczestników. 


Celem Jarmarku była prezentacja działalności społecznej i kulturalnej Kobiet z gmin powiatu chełmskiego. Okazję do reprezentacji swojej działalności miały Koła Gospodyń Wiejskich, Lokalne NGO oraz Spółdzielnie Socjalne które przygotowały – darmową degustację potraw regionalnych, kiełbasek z grilla i watę cukrową dla najmłodszych uczestników spotkania. Prezentowały się między innymi:

Agroturystyka Brzozowy Las - gospodyni prowadzi kuchnię regionalną, opartą na bazie produktów z własnego ogrodu i sadu. Hitem jest smalec z pieczarkami, dżemy, nalewki oraz wędliny własnego wyrobu. Gospodyni chętnie doradzi jak przetworzyć owoce i warzywa na zimę. Domek letniskowy znajduje się we wsi Chylin Wielki w powiecie chełmskim. Gospodarstwo położone jest w małej malowniczej wsi wśród lasów i łąk.

Tego dnia nie zabrakło też atrakcji o muzycznym wydźwięku. Wystąpiły zespoły: Bokoryna – Gmina Ruda Huta, „Dębinki” Gmina Dubienka, „Rakołupianki” Gmina Leśniowice, Kataryna – zespół muzyczny, Żmudzianki, Kaszub band – Gmina Żmudź oraz Grupa Artystyczna „Fraza” ze Szkoły Podstawowej w Żmudzi.

Ponadto odbył się konkurs na najciekawsze stoisko promocyjne oraz konkursy z atrakcyjnymi nagrodami dla dzieci i dorosłych m.in.: konkurs plastyczny, konkurs wiedzy ekologicznej, konkursy sprawnościowe. Żaden uczestnik konkursu nie odszedł z pustymi rękami, bowiem dla wszystkich rywalizujących przewidziano nagrody.
Przy części organizacyjnej imprezy pomagały uczestniczki projektu „Sieć wsparcia partycypacji kobiet na terenach wiejskich” oraz uczestniczki Klubu Integracji Społecznej działającego przy Stowarzyszeniu Stella.

„Zachęcanie ludzi do takiego spędzania czasu
ma pozytywne znaczenie dla wszystkich grup wiekowych,
młodsi mają okazję rozwijać kreatywność i twórcze myślenie,
a starsi mają okazję do spotkań z różnymi pasjonatami,
poznawania nowych zainteresowań,
odkrywania i prezentowania swoich talentów”.


 • Dsc_1608

 • Dsc_1618

 • Dsc_1633

 • Dsc_1661

 • Dsc_1666

 • Dsc_1675

 • Dsc_1680

 • Dsc_1685

 • Dsc_1694

 • Dsc_1701

 • Dsc_1740

Wyszukaj

Bądź na bieżąco

Artykuły - kanał RSS

Newsletter

Wypisz z newslettera

Kalendarz wydarzeń

Kliknij na wyróżnioną datę, aby zobaczyć szczegóły!