Baner02

Sonda

  Nie, jeżeli wójt jest dobry nie ma takiego powodu
  Tak, nikt nie powinien za długo sprawować takiego urzędu
  Nie mam zdania
 

Sprawdź wyniki sondy

Partnerzy

Społeczny Instytut Ekologiczny

Stowarzyszenie Wspierania Aktywności Społecznej STELLA

Fundacja 'Regionalis'

Polecamy

Fundacja Agrinatura

Sieć Ekoturystyczna między Bugiem a Narwią

Stowarzyszenie 'Dla Dawnych Odmian i Ras'

Czasopismo Biokurier

Partycypacja cz. II Wąsewo


autor: admin

W upalną sobotę 10 sierpnia odbyła się druga część szkolenia pt "Partycypacja" dla aktywnych kobiet z powiatu ostrowskiego. Po raz kolejny w ramach naszego projektu gościliśmy w Gminnym Centrum Sportu i Rekreacji w Wąsewie.

Gospodyniami spotkania były Panie z Koła Gospodyń Wiejskich "Świtanki" w Przedświcie oraz Jadwiga Farat ze stowarzyszenia "Sąsiad".

Spotkanie rozpoczęła degustacja przepysznego sera z gospodarstwa ekologicznego Anity Mierzejewskiej. Ser wytwarzany z mleka krów rasy polskiej czerwonej zdobyły w tym roku Laur Marszałka Województwa Mazowieckiego w kategorii produkty mleczne.

Po degustacji i wykładzie Soni Priwieziencew, dotyczącym podstawowych zagadnień partycypacji, podczas praktycznej części szkolenia wyłoniono tematy do debaty publicznej którą uczestniczki projektu przeprowadzą w wybranej gminie w przyszłym kwartale.

Propozycji padło wiele od oczyszczania lasu przez problem alkoholizmu po udział kobiet w radach gminy. Ostatecznie po kilkuetapowym głosowaniu zwyciężył temat zagospodarowania przestrzeni publicznej. W następnej kolejności uczestniczki projektu będą musiały podjąć decyzję o tym w której gminie zostanie zorganizowana debata.

Podczas spotkania kontynuowany był temat statusu sołeckiego, zapoznanie się ze statutem własnego sołectwa stanowiło pracę domową z pierwszej części szkolenia.
Dzięki Hani Kańkowskiej wszystkie mogłyśmy zapoznać się ze statutem sołectwa Nieskórz które przywiozła na piśmie. W statucie zawarte są miedzy innymi tak ważne informacje jak to ile osób potrzeba na spotkaniu wiejskim aby zagłosować nad przeznaczeniem funduszu sołeckiego.

Druga część spotkania poświęcona była szkoleniu komputerowemu w tym zakładaniu profili na facebooku.

Dodatkowym gościem spotkania w Wąsewie była Nasza - błotołaz warmińsko mazurski- która jednak mimo swojej aktywności większość szkolenia przespała :))

Spotkanie zakończył spektakularny obiad przygotowany przez nasze gospodynie.


  • P1190856

  • P1190871

  • P1190869

  • P1190865

  • P1190855

  • P1190847

  • P1190845

  • P1190837

Wyszukaj

Bądź na bieżąco

Artykuły - kanał RSS

Newsletter

Wypisz z newslettera

Kalendarz wydarzeń

Kliknij na wyróżnioną datę, aby zobaczyć szczegóły!