Baner01

Sonda

  Nie, jeżeli wójt jest dobry nie ma takiego powodu
  Tak, nikt nie powinien za długo sprawować takiego urzędu
  Nie mam zdania
 

Sprawdź wyniki sondy

Partnerzy

Społeczny Instytut Ekologiczny

Stowarzyszenie Wspierania Aktywności Społecznej STELLA

Fundacja 'Regionalis'

Polecamy

Fundacja Agrinatura

Sieć Ekoturystyczna między Bugiem a Narwią

Stowarzyszenie 'Dla Dawnych Odmian i Ras'

Czasopismo Biokurier

Ostrowskie Stowarzyszenie ,,Razem Więcej"


autor: admin

''Nasze ręce nienawidzą bezczynności, dlatego tworzymy z pasją, staramy się aby w każdej naszej pracy znalazło się jak najwięcej serca, to co robimy, robimy z przyjemności i jesteśmy szczęśliwe, jeśli nasze wyroby sprawią komuś przyjemność''

Logo StowarzyszeniaStowarzyszenie ,,Razem Więcej” zostało zarejestrowane 12-go marca 2012 roku. Obecnie zrzesza 15 pań, które zajmują się własnoręcznie wykonywanymi robótkami. Technikami dominującymi są: haft krzyżykowy, haft za nitką, haft richelieu, szydełkowanie, orgiami, decoupage, robienie kwiatów z bibuły, frywolitka oraz wiele innych. 
Ich piękne prace można było podziwiać min. na kiermaszach w Wyszkowie, Łomży i Ostrowi Mazowieckiej

W 2013 roku Stowarzyszenie przeprowadziło szereg warsztatów dla dzieci ze szkół podstawowych. Celem tych spotkań było przekazanie młodszemu pokoleniu wiedzy z zakresu wykonywania kwiatów z bibuły. Warsztaty cieszyły się dużym powodzeniem.

Niektóre członkinie stowarzyszenia są uczestniczkami europejskiego programu Grundtvig pt. ,, Uczenie się przez całe życie'' - Projekt Wolontariatu Seniorów. W ramach tego programu miały okazję zapoznać się osobiście z pięknymi krajobrazami Danii, zgłębić widzę na temat kultury kraju oraz zobaczyć, jak Duńczycy wykorzystują energię odnawialną. Prezes Stowarzyszenia - Teresa Szulkowska - tak podsumowała ten wyjazd: ,, muszę powiedzieć, że było to coś wspaniałego. I chciałabym być, jak najdłużej aktywna, pomagając w ten sposób sobie i innym osobom.”

Część pań jest słuchaczkami Uniwersytetu III wieku. Działa aktywnie w sekcji turystyki i zdrowego stylu życia, propagując tym samym wśród członkiń stowarzyszenia - chodzenie z kijkami lub organizując wspólne wycieczki rowerowe. 
Ponadto stowarzyszenie w 2013 roku przystąpiło do projektu ''Sieć Wsparcia Partycypacji Kobiet Na Obszarach Wiejskich” realizowanego przez Społeczny Instytut Ekologiczny oraz skorzystało z funduszu Organizacji Pozarządowych o Działalności Pożytku i o Wolontariacie Realizacji Zadania Publicznego - Działalność na rzecz osób w wieku emerytalnym.

Członkinie stowarzyszenie spotykają się w pierwsze i trzecie wtorki każdego miesiąca w Ostrowi Mazowieckiej, w lokalu Urzędu Miasta przy ul. Chopina (obok Policji) - w godzinach 16.30-18.30.
Prezes Stowarzyszenia – Teresa Szulkowska – zaprasza wszystkie chętne Panie, które chcą podzielić się swoimi pracami lub nauczyć się nowych technik manualnych.

Teresa Szulkowska 
telefon kontaktowy: 535-994-525


 • Logo%20stowarzyszenia

 • Rw14

 • Rw12

 • Rw11

 • Rw10

 • Rw9

 • Rw5

 • Rw4s

 • Rw3

 • Rw2

 • Rw1

 • Rw15

Wyszukaj

Bądź na bieżąco

Artykuły - kanał RSS

Newsletter

Wypisz z newslettera

Kalendarz wydarzeń

Kliknij na wyróżnioną datę, aby zobaczyć szczegóły!