Baner03

Sonda

  Nie, jeżeli wójt jest dobry nie ma takiego powodu
  Tak, nikt nie powinien za długo sprawować takiego urzędu
  Nie mam zdania
 

Sprawdź wyniki sondy

Partnerzy

Społeczny Instytut Ekologiczny

Stowarzyszenie Wspierania Aktywności Społecznej STELLA

Fundacja 'Regionalis'

Polecamy

Fundacja Agrinatura

Sieć Ekoturystyczna między Bugiem a Narwią

Stowarzyszenie 'Dla Dawnych Odmian i Ras'

Czasopismo Biokurier

Małkinia Górna czyli spotkanie z wójtem, którego nie ma


autor: admin

W oficjalnych deklaracjach zarówno obywatele jak i organizacje pozarządowe są zawsze chwalonym partnerem samorządu. Niestety, w praktyce czasami wygląda to zupełnie inaczej. Współpraca z samorządem nie zawsze jest rzeczą łatwą, staje się natomiast niezwykle trudna gdy rozmawiać nie ma z kim. Uczestniczki i organizatorzy projektu mieli szansę przekonać się o tym podczas piątkowego spotkania z wójtem gminy Małkinia Górna Markiem Kubaszewskim.

Ostatnim wyjazd studyjny, podczas którego dane nam było zaobserwować szereg dobrych praktyk w obszarze współpracy organizacji pozarządowych z samorządem zrodził wiele pytań i pomysłów - jedną z idei projektu jest właśnie przenoszenie podpatrzonych dobrych praktyk na teren własnych gmin.

31 aktywnych pań z terenu powiatu Ostrów Mazowiecka stawiło się w komplecie, aby przedyskutować z wójtem możliwość wprowadzenia niektórych praktyk na terenie gminy Małkinia.

Niestety wójt na spotkaniu się nie pojawił...
Rozumiemy nadmiar obowiązków lub nieprzewidziane nagłe wypadki. Nie rozumiemy natomiast dlaczego wójt o swojej nieobecności nie uprzedził ani uczestniczek ani organizatorów projektu.

W zastępstwie wójta na spotkaniu obecny był zastępca wójta pan Jan Borowy, który jednak nie chciał angażować się w dyskusję na tematy najbardziej nas interesujące, dotyczących finansowania i współpracy samorządu z organizacjami pozarządowymi, stwierdzając nie posiadać odpowiedniej wiedzy i kompetencji w tym zakresie. Pan Jan zajmuje się głównie tematyką oświaty tak więc udzielił nam jedynie bardzo ogólnej odpowiedzi na temat trudnej sytuacji szkół w gminie. Dziękujemy jednak panu zastępcy za obecność, jak również pani Bogusławie Łupińskiej z referatu Rolnictwa i Ochrony Środowiska i Małgorzacie Biegaj z referatu Spraw Organizacyjnych, Obywatelskich i Kadr, odpowiedzialnej między innymi za współpracę z organizacjami pozarządowymi. Obecność pań stworzyła możliwość omówienia tak ważnych kwestii jak organizacja gospodarki odpadami po wejściu w życie nowej ustawy, czy istniejący plan współpracy z organizacjami pozarządowymi- jak się dowiedzieliśmy dotyczy on głównie jednej organizacji, Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. Omawialiśmy również zasady komunikowania się i informowania obywateli o ważnych sprawach. Spotkanie było niezmiernie pouczające i z pewnością w kwestii dobrej współpracy organizacji pozarządowych i samorządu w gminie Małkinia wiele pozostaje do zrobienia.


  • Dsc03930%20(1024x768)

  • Dsc03924%20(1024x768)

  • Dsc03914%20(1024x768)

  • Dsc03898%20(1024x768)

Wyszukaj

Bądź na bieżąco

Artykuły - kanał RSS

Newsletter

Wypisz z newslettera

Kalendarz wydarzeń

Kliknij na wyróżnioną datę, aby zobaczyć szczegóły!