Baner06

Sonda

  Nie, jeżeli wójt jest dobry nie ma takiego powodu
  Tak, nikt nie powinien za długo sprawować takiego urzędu
  Nie mam zdania
 

Sprawdź wyniki sondy

Partnerzy

Społeczny Instytut Ekologiczny

Stowarzyszenie Wspierania Aktywności Społecznej STELLA

Fundacja 'Regionalis'

Polecamy

Fundacja Agrinatura

Sieć Ekoturystyczna między Bugiem a Narwią

Stowarzyszenie 'Dla Dawnych Odmian i Ras'

Czasopismo Biokurier

Klub Nowoczesnej Gospodyni w Zarębach Warchołach


autor: admin

Koło Gospodyń Wiejskich ,,KNG” powstało 19.03.2012 roku i ma na swoim koncie dużo działań. Od początku swej działalności aktywnie angażuje się w życie lokalnego środowiska. Organizuje jak najwięcej spotkań, uczestniczy w różnych imprezach gminnych oraz powiatowych, takich jak: andrzejki dla kół gospodyń, spotkania z okazji Dnia Kobiet, zabawy karnawałowe z loterią fantową czy gminne spotkania wigilijne, na którym w 2013 r. było zaproszonych 85 osób, w tym przedstawicieli wszystkich organizacji pozarządowych z terenu całej gminy Andrzejewo.

Na uwagę zasługuje także fakt, że ramach działalności kulturalnej został utworzony zespół muzyczno-wokalny, który prezentuje różne, często własne utwory na imprezach lokalnych np. Majówka w Królach Dużych, Powitanie Lata, Święto Kukurydzy czy Święto Niepodległości w Andrzejewie.

Ponadto członkinie koła, starają się pozyskiwać fundusze na wyposażenie świetlicy wiejskiej. W tym celu przez kolejne dwa lata sprzedawały żywność regionalną na festynie z okazji Święta Kukurydzy oraz zorganizaowały dużą zabawę Sylwestrową.

Prócz zbierania środków, panie czynnie inwestują w swój rozwój i podnoszenie kwalifikacji.
Do tej pory odbyły szkolenie na temat ,,Zakładania i pielęgnacji przydomowych ogrodów”. W planach mają już kolejne spotkania, które będą poświęcone min. zdrowemu stylowi życia, roli prawidłowego odżywiania oraz żywności ekologicznej.

Nad działalnością koła czuwają i systematycznie pomagają: Pani Barbara Gałązka –Dyrektor RZKiOR w Ostrołęce, Pan Marian Krupiński – radny Sejmiku Mazowieckiego/Przewodniczący Komisji Ochrony Środowiska/ i Dyrektor Filii WUP w Ostrołęce, a także Pan Michał Rutkowski - Wójt gminy Andrzejewo.


Wyszukaj

Bądź na bieżąco

Artykuły - kanał RSS

Newsletter

Wypisz z newslettera

Kalendarz wydarzeń

Kliknij na wyróżnioną datę, aby zobaczyć szczegóły!