Baner04

Sonda

  Nie, jeżeli wójt jest dobry nie ma takiego powodu
  Tak, nikt nie powinien za długo sprawować takiego urzędu
  Nie mam zdania
 

Sprawdź wyniki sondy

Partnerzy

Społeczny Instytut Ekologiczny

Stowarzyszenie Wspierania Aktywności Społecznej STELLA

Fundacja 'Regionalis'

Polecamy

Fundacja Agrinatura

Sieć Ekoturystyczna między Bugiem a Narwią

Stowarzyszenie 'Dla Dawnych Odmian i Ras'

Czasopismo Biokurier

Jarmark Aktywności Lokalnej – relacja z Wąsewa


autor: kp

Wspaniała, słoneczna pogoda była cichym sprzymierzeńcem podczas ,, Jarmarku Aktywności Lokalnej”, który odbył się 15 sierpnia przy okazji VI Dożynek Gminno – Parafialnych na dziedzińcu przy Zespole Placówek Oświatowych w Wąsewie.

O kolorową dekorację stoisk, smakowite potrawy i napoje zadbały panie ze stowarzyszeń i KGW, związanych z projektem ,,Sieć Wsparcia Partycypacji Kobiet na Terenach Wiejskich”. 


W szczególności dziękujemy za zaangażowanie paniom ze Stowarzyszeń: ,,Małkiński Krąg” , ,,Przyjaciół Ziemi Prostyńskiej”, ,,Razem Więcej”, ,,Ziemi Zarębskiej”, Kół Gospodyń Wiejskich Wsi Przedświt ,,Świtanki” oraz Kół Gospodyń Wiejskich ,,Nieskórz”, Towarzystwa ,,Nasze Boguty”, Koła Nowoczesnej Gospodyni z Andrzejewa, Fundacji Rolniczej Różnorodności Biologicznej ,,AgriNatura” i Wzorcowej Sieci Ekoturystycznej ,,Między Bugiem a Narwią”.


Serdeczne podziękowania kierujemy też w stronę Jadwigi Farat ze Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Wsi ,,Sąsiad”, dzięki której mogliśmy uczestniczyć w gminnym wydarzeniu.

Celem jarmarku była prezentacja dorobku kół i stowarzyszeń z terenu powiatu ostrowskiego.
Na odwiedzających czekały liczne atrakcje: broszury i banery informujące o projekcie, wystawa rękodzieła oraz konkurs wiedzy na temat: ekologii, partycypacji i żywienia. Ponadto spotkanie posłużyło też do promocji zdrowych i smacznych potrwa regionalnych. Dużą popularnością cieszył się pasztet z cukinii w wykonaniu Hanny Kańkowskiej, wypieki Teresy Szulkowskiej i Marianny Goral oraz ekologiczne kaczki, kurczaki i perliczki, przygotowane przez właścicielkę ekogospodarstwa - Jadwigę Farat.

O oprawę muzyczną wydarzenia zadbały min. panie z Koła Gospodyń Wiejskich Wsi Przedświt ,,Świtanki”, które ubrane w stroje ludowe, zaśpiewały na scenie głównej kilka miejscowych szlagierów.

Pełen emocji dzień zakończył się wręczeniem nagród konkursowych, które przyznano w dwóch grupach wiekowych: dla dorosłych oraz dla dzieci i młodzieży. Całe wydarzenie animowała na scenie Klaudia Wojciechowicz. Wyłonieni w konkursie zwycięzcy, odebrali nagrody z rąk prezesa Społecznego Instytutu Ekologicznego – Tomasza Włoszczowskiego oraz Eksperta Projektu – Sonii Priwieziencew.

Wartością nadrzędną całodziennego spotkanie był wybór prezesa Stowarzyszenia ,,Rzepa”. Tą funkcję zgodziła się objąć Jolanta Nienautowska. Wiceprezesem została Jadwiga Farat.
Gratulujemy obu paniom!


 • Obrazki%20(2)

 • Obrazki%20(3)

 • Obrazki%20(4)

 • Obrazki%20(5)

 • Obrazki%20(6)

 • Obrazki%20(7)

 • Obrazki%20(8)

 • Obrazki%20(9)

 • Obrazki%20(10)

 • Obrazki%20(10)

 • Obrazki%20(12)

 • Obrazki%20(13)

 • Obrazki

Wyszukaj

Bądź na bieżąco

Artykuły - kanał RSS

Newsletter

Wypisz z newslettera

Kalendarz wydarzeń

Kliknij na wyróżnioną datę, aby zobaczyć szczegóły!