Baner04

Sonda

  Nie, jeżeli wójt jest dobry nie ma takiego powodu
  Tak, nikt nie powinien za długo sprawować takiego urzędu
  Nie mam zdania
 

Sprawdź wyniki sondy

Partnerzy

Społeczny Instytut Ekologiczny

Stowarzyszenie Wspierania Aktywności Społecznej STELLA

Fundacja 'Regionalis'

Polecamy

Fundacja Agrinatura

Sieć Ekoturystyczna między Bugiem a Narwią

Stowarzyszenie 'Dla Dawnych Odmian i Ras'

Czasopismo Biokurier

Gmina Nowa Słupia najlepsza w województwie w projektach przy wsparciu środków unijnych!


autor: admin

Gmina Nowa Słupia dzięki swym olbrzymim inwestycjom, sztandarowym imprezom na olbrzymią skalę zdecydowanie wyróżnia się wśród gmin regionu świętokrzyskiego. Znakomicie potrafi wykorzystywać swe centralne położenie w regionie i doskonale promuje województwo świętokrzyskie.

Większość dużych przedsięwzięć realizowanych na terenie gminy uzyskało dofinansowanie programów finansowanych przez Unię Europejską. Sztandarową inwestycją ostatnich lat był projekt „Rewitalizacja terenów dymarkowskich w miejscowości Nowa Słupia” . Już dzisiaj można powiedzieć, że to przedsięwzięcie na bazie, którego powstało Centrum Kulturowo-Archeologiczne tworzy nowy wymiar oferty kulturalno – turystycznej odwołującej się do tradycji lokalnych i bogactwa kulturowego Ziemi Świętego Krzyża. Skala i charakter obiektów nawiązują do przekazów archeologicznych i konserwatorskich. To prawdopodobnie jedyny taki obiekt w Polsce, a przypuszczalnie również w Europie, gdzie kompleksowo prezentowana jest problematyka starożytnej metalurgii żelaza.

Projekt okazał się sukcesem, a wysiłki gminy Nowa Słupia zostały dostrzeżone i docenione w konkursie ogłoszonym przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi pn. „Przyjazna Wieś”, gdzie samorząd zdobył I miejsce w konkursie wojewódzkim na najlepszy projekt w zakresie infrastruktury społecznej realizowany na terenach wiejskich przy wsparciu środków unijnych. Oprócz honorowego dyplomu od Marszałka Województwa Świętokrzyskiego Adama Jarubasa i okazałego Pucharu gmina otrzymała również gratyfikację pieniężną w postaci czeku o wartości 3.500,00 zł . Swoje specjalne podziękowania za udział w finale ogólnopolskiego konkursu złożył Stanisław Kalemba – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

- Cieszę się, że gmina Nowa Słupia została wyróżniona w konkursie. Zdobyta nagroda utwierdza mnie w przekonaniu, że kierunek zmian zapoczątkowany przeze mnie w 2007 roku doskonale sprawdza się w trudnych realiach zdobywania funduszy europejskich na rzecz zmiany nie tylko wizerunku gminy, ale również poprawy bytowania jej mieszkańców. Nagrodę dedykuję całemu społeczeństwu gminy Nowa Słupia bez wsparcia, którego nie udałoby się poprowadzić tak wielu inwestycji – podsumowuje Wiesław Gałka wójt gminy Nowa Słupia.

Czek

Docu0014

Dsc05670


Wyszukaj

Bądź na bieżąco

Artykuły - kanał RSS

Newsletter

Wypisz z newslettera

Kalendarz wydarzeń

Kliknij na wyróżnioną datę, aby zobaczyć szczegóły!